/ RENO-24BLPL-DV-MW-MCCT
RENO-24BLPL-DV-MW-MCCT
RENO-24BLPL-DV-MW-MCCT
https://www.renolighting.com/web/image/product.template/2624/image_1920?unique=7f1dafc
ORDER NO # R35307
SERIES: AIM
2X4 PRIME Back-Lit Panel
Selectable Wattage 30/40/50W | Selectable CCT 3500/4000/5000K | Up to 131 Lm/W | 120-347V
  • Reno Collection
  • Size
  • Power (W)
  • Efficacy
  • Color Temperature (K)
  • Voltage (V)
  • CRI
  • Beam Angle (Degree)
  • Operating Temperature
  • Dimmable
  • Lifespan (Hours)
  • Finish
  • DLC Premium: Direct Linear Ambient Luminaires
  • DLC Premium: Low-Bay Luminaires
  • Box QTY
  • Shipping Dimensions
This combination does not exist.
Please contact the agent for Quotation.
Brandprime.png
BrandDLC_Premium.png
BrandUL.png
Branddimmable.png
Brand5Y.png
Specifications
Reno Collection
PRIME
Size
2x4
Power (W)
30/40/50W
Efficacy
up to 131lm/W
Color Temperature (K)
35/40/5000K
Voltage (V)
120-347V
CRI
>80
Beam Angle (Degree)
125°
Operating Temperature
-4°F to +122°F (-20°C to +50°C)
Dimmable
0-10V
Lifespan (Hours)
100,000hrs
Finish
White
S-M3FB9P
S-8YG1XC
Box QTY
2
Shipping Dimensions
49" x 24" x 3" - 10lbs
Specifications
PRIME
2x4
30/40/50W
up to 131lm/W
35/40/5000K
120-347V
>80
125°
0-10V
100,000hrs
White
S-M3FB9P
S-8YG1XC
2
49" x 24" x 3" - 10lbs